9092305967

خط تخصصی روانشناسی-استان تهران

تماس ازسراسرکشور  02188990538

 

مشاوره روانشناسی تلفنی

در کل، کار مشاوره روانشناسی این است که با ایجاد رابطه مناسب و امن با مراجع، درک درست و دقیقی از مشکل مراجع بدست آورده و بتواند راهنمایی های لازم را انجام دهد. در واقع مشاور به شما در فرآیند تصمیم گیریتان کمک می کند و احتمال خطا در تصمیم گیری های شما به حداقل می رسد.در اینجا قصد داریم شما را با نوع دیگری از مشاوره تحت عنوان مشاوره روانشناسی تلفنی آَشنا کنیم. همانطور که از نام این مشاوره پیداست، شما تنها با برقراری یک تماس می توانید از راهنمایی های مشاور و روان شناس به سادگی استفاده کنید.

چرا مشاوره روانشناسی تلفنی؟

مزیت مشاوره روانشناسی تلفنی چیست؟

در زندگی همه ما گاهی اوقات مسائلی پیش می آید که نیازمند همفکری دیگران هستیم و احساس می کنیم به تنهایی نمی توانیم راه حل درست را انتخاب کنیم. گاهی این مسائل شاید در نگاه اول ساده باشد ولی نوع تصمیم ما و واکنش ما در مقابل آنها می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد. علاوه بر آن ما همیشه که با خودمان طرف نیستیم. ما در جامعه زندگی می کنیم و روابط بین فردی گوناگونی داریم. ممکن است در محیط کار، مدرسه، دانشگاه با افرادی برخورد داشته باشیم که ندانیم واقعا چگونه باید با آنها رفتار کنیم. و یا در محیط خانواده با همسر، فرزند، خانواده همسر و  … تعامل درست را بلد نباشیم و نتوانیم تنش ایجاد شده در خانواده را خاتمه دهیم. و یا ممکن است در آستانه تصمیم گیری های بزرگتر مثل ازدواج ، ادامه دادن و یا تمام کردن یک رابطه عاطفی و … باشیم. در همه این موارد اگر بتوانیم تصمیم درست بگیریم، راه حل های درست دیگر پیش روی ما قرار خواهد گرفت.

تماس ازسراسرکشور  02188990538

تماس از تلفن ثابت بدون کد فقط استان تهران شماره9092305967

معمولا اکثر ما زمان کافی نداریم که تحقیق کنیم و یک روان شناس و یا مشاور خوب را پیدا کنیم و یا زمان کافی نداریم که چندین جلسه به روان شناس مراجعه کنیم. و یا گاهی اوقات مساله به قدری بحرانی است که نیازمند کمک فوری روان شناختی هستیم. و یا احساس می کنیم یکی از اعضای خانواده و یا همسرمان نیاز به مشاور و روان شناس دارد ولی خود او اصلا تمایلی به شرکت در جلسات مشاوره و زوج درمانی ندارد. و یا گاهی وقتها می خواهیم بدانیم در یک موقعیت خاص با فرد خاصی چگونه رفتاری باید داشته باشیم تا به روابط مان لطمه ای وارد نشود.

در موارد بسیار بحرانی تر ممکن است با مساله خودکشی یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود رو به رو باشیم و بصورت اورژانسی نیازمند مشاوره روان شناسی باشیم. و یا در منطقه ای هستید که دسترسی به مشاور و روان شناس متخصص برای شما دشوار است و یا اینکه نمی توانید از پس هزینه های جلسات مشاوره برآیید ولی در عین حال نیازمند کمک هستید و در موقعیت حادی قرار دارید. همه اینها نمونه هایی از چند موقعیت است که شما را نیازمند مشاوره روان شناسی تلفنی می کند.

تماس ازسراسرکشور  02188990538

تماس از تلفن ثابت بدون کد فقط استان تهران شماره9092305967

 

 در دنیایی که ارتباطات حرف اول را می زند و فرصت و زمان کافی داشتن برای رسیدگی به تمام کارها و برنامه هایمان، غنیمت بزرگی است. به این بیندیشید که امروزه اینترنت، وسایل ارتباطی مختلف،  چگونه به صرفه جویی در زمان به ما کمک می کند. شما با برقراری یک تماس می توانید به راحتی از کمک یک متخصص و روان شناس بهره مند گردید. اگر بتوانیم کاری را در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالا انجام دهیم، در واقع برگ برنده دست ماست.

“مشاوره تلفنی” می تواند دغدغه ها و نگرانی های افرادی که فرصت و زمان مراجعه به روان شناس را ندارند و یا کسانی که به کلینیک های روان شناسی بی اعتماد هستند و یا نمی خواهند به صورت حضوری به مراکز روان شناسی مراجعه کنند و دیده شوند، بسیار کمک کننده باشد. با “مشاوره تلفنی” این افراد شناخته می شوند و افسردگی، اضطراب و بسیاری از مشکلات فردی که در اثر تجربه اتفاقات ناخوشایند، الگوهای فکری اشتباه و برداشت ها و قضاوت های نامساعد بوجود می آید، توسط مشاور اصلاح می شود و حتی می تواند موجب پیشگیری نیز بشود.

مشاوره روانشناسی تلفنیاز کجا بدانیم که مشاوره روانشناسی تلفنی برای ما مفید خواهد بود؟

زمانی که شما با مشکلی مواجه هستید و می خواهید به روان شناس مراجعه کنید، معمولا روان شناسانی که در مراکز هستند، هرکدام حیطه کاری مشخصی دارند، مثلا روان شناسی که فقط تخصص او در زمینه کودک است.  یا روان شناسی که فقط کار مشاوره پیش از ازدواج انجام می دهد. شما اگر در روابط زناشویی خود مشکل داشته باشید و هم چنین با مشکلات تحصیلی فرزند خود نیز مشکل داشته باشید، باید بطور جداگانه به روان شناس مراجعه کنید و برای انتخاب هر روان شناس وقت بگذارید. اما متخصصانی که کار مشاوره روان شناسی تلفنی انجام می دهند معمولا در همه حیطه های خانواده تسلط کافی دارند و می توانند در کمترین زمان راهنمایی های لازم را ارائه دهند. البته مشاوره روان شناسی تلفنی خود حیطه های متفاوتی دارد که به این طریق در وقت شما صرفه جویی خواهد شد چون با مطرح کردن مشکل خود به بهترین روان شناس در حیطه مشکل خودتان ارتباط برقرار می کنید.

تماس ازسراسرکشور  02188990538

تماس از تلفن ثابت بدون کد فقط استان تهران شماره9092305967

 

معرفی چند حیطه که می توانید از  مشاوره روانشناسی تلفنی  بهره ببرید.

مشاوره خانواده

اولین مجموعه ای که انسان در آن رشد می کند و قوانین اجتماعی شدن را یاد می گیرد، خانواده است. وجود الگوی های رفتاری و تعامل مناسب بین اعضای خانواده موجب کارآمدی آن شده و افراد از سلامت روان بالایی برخوردار می شوند که در سایه آن می توانند زندگی بهتری داشته باشند. شاید اهمیت یک مشاور خانواده به اندازه یک پزشک خانواده باشد، چرا که سلامت جسم بدون سلامت روان معنی ای نخواهد داشت. مشاور و روان شناس خانواده اعضا را در درک موقعیت های خاصی که در خانواده بوجود می آید، به شیوه اصولی و قابل اعتماد راهنمایی می کند.

مشاوره ازدواج و زوج درمانی

این نوع مشاوره در جهت مدیریت بهتر و درک تفاهم در شرایط اختلافات شدید و ریشه یابی مواردی که منجر به تنش در رابطه می شود و ارائه راه حل های مناسب ،بسیار کمک کننده خواهد بود.

در این باره بهتر است ابتدا این نکته را روشن سازیم که دو نوع طلاق وجود دارد. طلاق بد که موجب از هم پاشیدگی خانواده و آسیب های بعدی می گردد و  طلاق خوب که در واقع از آن با عنوان طلاق درمانی یاد می شود و زمانی موثر است که آسیب های ماندن در یک رابطه یا ازدواج بیشتر از آسیب های طلاق باشد. یعنی به نوعی ترجیح شرایط بد نسبت به شرایط بدتر است. به طور کلی چنین توصیه ای در مواقعی ارائه می گردد که پیوند و آغاز زندگی مشترک زوجین از ابتدا بر اساس معیار های صحیح ازدواج نبوده و عدم تناسب آن ها سبب شکل گیری تعارض شدید شده باشد. و نکته قابل توجهی که مشاوران معمولا در این توصیه بررسی می کنند اطمینان از سلامت روان طرفین است زیرا در صورت ابتلای یکی از آن ها به بیماری یا مشکل روانی خاصی متاسفانه ممکن است خطر آسیب رساندن جانی و مسئله انتقام جویی مطرح شود.

روان شناسی کودک

این حیطه برای موضوعاتی مانند سوالات جنسی کودکان، مشکلات بیش فعالیو کبود توجه، استرس، اضطراب، افسردگی کم خوابی، مشکلات رفتاری مانند پرخاشگری، خجالت، کم رویی و … می تواند راه حل های مفید و علمی در اختیار والدین قرار دهد.